Terri Missy Bevers – zabita w kościele przez sprawcę w stroju policjanta

Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2023

()
Missy Bevers
Missy Bevers

Terri Leann „Missy” Bevers urodziła się 9 sierpnia 1970 roku w Graham w Teksasie (USA). Jej rodzicami byli James Clinton Strickland i Norma Strickland (z domu McMillion). Miała dwójkę braci: Clifforda i Clinta. Bevers uczęszczała do Jacksboro High School, którą ukończyła w 1988 roku. Następnie studiowała na uczelni Tarleton State University do 1995 roku. W 1998 wyszła za mąż za Brandona Beversa, z którym miała troje dzieci: Hannah (ur. 2001), Allie (ur. 2003) i Sarah (ur. 2007). Kobieta wiodła dość normalne życie aż do dnia, gdy zmarła w bardzo nietypowych okolicznościach.

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku o godzinie 3:50 rano nagranie z monitoringu uchwyciło nieznaną osobę włamującą się do kościoła Creekside Church of Christ w Midlothian w Teksasie. Jeszcze dziwniejszy niż nietypowa godzina i miejsce napadu był ubiór włamywacza. Postać ta ubrana była od stóp do głów w strój typowy dla SWAT, czyli specjalnej jednostki policji. Wędrujący po korytarzach osobnik miał na sobie czarny, kompletny mundur, hełm i kamizelkę z napisem „Policja”. W lewej ręce napastnik trzymał młotek. Spacerując po pustym kościele w niepokojąco swobodny i zarazem charakterystyczny sposób, niezidentyfikowana osoba otwierała drzwi, sprawdzała zamki, nonszalancko wybiła również okno.

Inna kamera zarejestrowała natomiast zaparkowany samochód, prawdopodobnie Nissana Altima lub Infiniti G37 wyprodukowany w latach 2010-2012 bądź podobny pojazd. Osobliwe było zachowanie kierowcy, który włączał i wyłączał światła, zanim powoli wyjechał z parkingu kościoła. Odbyło się to mniej więcej w tym samym czasie, co włamanie.

Film z monitoringu z tego poranka pokazuje też 45-letnią instruktorkę fitness Terri „Missy” Bevers, która weszła do kościoła około godziny 4:20. Missy przyjechała wcześniej, aby przygotować się do zajęć fitness, które miały rozpocząć się o 5:00. Na filmie włamywacz jest widoczny na krótko przed przybyciem Missy, ale potem znika z ekranu. Niestety losy tych dwóch osób najprawdopodobniej skrzyżowały się tego ranka.

Terri
Terri „Missy” Bevers

O 5:06 zdenerwowany uczeń Missy zadzwonił pod numer 911 po tym, jak odkrył, że instruktorka straciła przytomność. Zauważył również, że została brutalnie zaatakowana. Kobieta miała liczne rany kłute głowy i klatki piersiowej. Karetka przyjechała po krótkim czasie, jednak Bevers nie udało się już uratować. Jej śmierć stwierdzono na miejscu zdarzenia.

Władze wkrótce rozpoczęły śledztwo. Pojawiły się wzmianki o trwającym kryzysie finansowym i złej sytuacji między małżonkami Bevers. Ustalono również, że Missy miała romans z osobą, której tożsamości nie ujawniono. Po prawie roku prowadzenia śledztwa nie aresztowano jednak żadnego podejrzanego.

Sprawa zdobyła duży rozgłos w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Największe emocje budziło niewątpliwie niepokojące nagranie z kamery przedstawiające osobę w stroju policjanta. Eksperci oszacowali, że postać ta miała od około 158 do 174 cm wzrostu. Tożsamości intruza, a nawet jego płci nie udało się jednak ustalić do dziś. Co prawda na monitoringu nie było widać twarzy włamywacza, ale jego cechą charakterystyczną jest specyficzny chód. Postać ta stawiała w dziwny sposób prawą stopę.

Dlaczego sprawca był ubrany w policyjny mundur? Czy była to kobieta (na co może wskazywać niski wzrost i „kobiecy” zdaniem wielu obserwatorów sposób poruszania się)? Czy ze sprawą miał coś wspólnego kierowca samochodu uchwyconego na kamerze? Na to i wiele innych pytań nie udało się do dziś znaleźć odpowiedzi.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: / 5. Ilość ocen:

Na razie brak ocen. Bądź pierwszy!

Aż tak źle? 😉

Będę wdzięczny za informację, skąd tak niska ocena. Dzięki temu będę mógł poprawić artykuł i uniknę podobnych błędów w przyszłości.

Z niecierpliwością czekasz na kolejny wpis? Zapraszam na fanpage'a na Facebooku, gdzie wrzucam info o nowych artykułach!
Sprawdź też, jak możesz wspomóc mojego bloga :)

Komentarze:

 1. Być może kluczem do rozwiązania sprawy byłoby ustalenie z kim miała romans. To mi wygląda na zemstę partnerki tego kogoś. Dowiedziała się że jej facet ma romans, ustaliła tożsamość, plan dnia i postanowiła usunąc rywalkę. Koleżanka w samochodzie była na czatach. Liczne rany kłute głowy i klatki piersiowej – zadane zapewne w złości. Strój policjanta zapewne miał symbolizować zaprowadzenie porządku/ wymierzenie sprawiedliwości.

  1. Cześć Magda,
   Dzięki za komentarz i podzielenie się swoimi ciekawymi spostrzeżeniami!
   Interesująca interpretacja wyboru stroju policjanta, choć myślę, że tu chodziło głównie o względy praktyczne (utrudnienie identyfikacji sprawcy) 🙂

  2. Ja również myślę, że sprawcą jest kobieta, ponieważ oceniam jej chód za kobiecy oraz postać jest według mnie kobiecej postury. Też myślę, że mogła być to partnerka jej kochanka, z którym miała romans. Po tym jak się dowiedziała, że Missy ma romans z jej facetem, postanowiła zlikwidować konkurentkę i to w tak brutalny sposób.

 2. Jeśli miała kochanka to myślę że mogła to być jego partnerka. Dowiedziała się o romansie, namierzyła rywalkę i „zrobiła porządek” przebrana za policjanta. Auto ze światłami – byc może to jej przyjaciółka stojąca na czatach.

 3. Postać w przebraniu to zdecydowanie mężczyzna w wieku co najmniej 55 lat. Ociężały chód o tym świadczy. Nie znam żadnej kobiety tak stawiajacej stopy, to faceci tak mają. Uważam, że jej mąż jest w to uwikłany. Zlecił zabójstwo. Wiedział? przecież, że wcześniej wyszła.. Powód- Zdrada?

  1. Cześć nameless,
   dzięki za komentarz. Z tego co pamiętam, Missy faktycznie miała romans, ale męża sprawdzono jako pierwszego potencjalnego podejrzanego i wykluczono jego udział.

   Pozdrawiam!

 4. Jest to jedna z siedmiu spraw kryminalnych, które najbardziej mnie poruszyły. W tej historii najbardziej męczy mnie to, że pomimo, że sprawca został nagrany na monitoringu to nie wiadomo kim jest, nawet nie ma pewności czy jest kobietą czy mężczyzną oraz to, że tak beztrosko sobie chodzi po budynku, zagląda do pomieszczeń i nie wiadomo o co mu chodzi. Druga sprawa, która mnie boli to zabójstwo Elizabeth Barraza. Sprawca też został nagrany na monitoringu i nie wiadomo kim jest i jakiej płci, poza tym ona została postrzelona nad ranem obok domu, w którym mieszkała i po chwili od strzałów sąsiedzi wychodzili sprawdzić co się dzieje i widzieli szybko odjeżdżający samochód, czyli sprawca uciekl sprzed nosa. Kolejna sprawa, że ona miała tez zamontowaną kamerkę przed drzwiami wejściowymi, żeby z wnętrza domu sprawdzać kto przyszedł i ta kamera z kolei nagrała odgłosy strzałów, kiedy ktoś strzelał do Elizabeth i jej wrzaski, co też wywarło na mnie nieprzyjemne uczucie, a chwilę po tym ta kamera uchwyciła też szybko jadący samochód. Ta sprawa jest również o tyle smutna, że nawet nie wiadomo jaki był motyw tego zabójstwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =