Terri Missy Bevers – zabita w kościele przez sprawcę w stroju policjanta

Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022

()
Missy Bevers
Missy Bevers

Terri Leann „Missy” Bevers urodziła się 9 sierpnia 1970 roku w Graham w Teksasie (USA). Jej rodzicami byli James Clinton Strickland i Norma Strickland (z domu McMillion). Miała dwójkę braci: Clifforda i Clinta. Bevers uczęszczała do Jacksboro High School, którą ukończyła w 1988 roku. Następnie studiowała na uczelni Tarleton State University do 1995 roku. W 1998 wyszła za mąż za Brandona Beversa, z którym miała troje dzieci: Hannah (ur. 2001), Allie (ur. 2003) i Sarah (ur. 2007). Kobieta wiodła dość normalne życie aż do dnia, gdy zmarła w bardzo nietypowych okolicznościach.

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku o godzinie 3:50 rano nagranie z monitoringu uchwyciło nieznaną osobę włamującą się do kościoła Creekside Church of Christ w Midlothian w Teksasie. Jeszcze dziwniejszy niż nietypowa godzina i miejsce napadu był ubiór włamywacza. Postać ta ubrana była od stóp do głów w strój typowy dla SWAT, czyli specjalnej jednostki policji. Wędrujący po korytarzach osobnik miał na sobie czarny, kompletny mundur, hełm i kamizelkę z napisem „Policja”. W lewej ręce napastnik trzymał młotek. Spacerując po pustym kościele w niepokojąco swobodny i zarazem charakterystyczny sposób, niezidentyfikowana osoba otwierała drzwi, sprawdzała zamki, nonszalancko wybiła również okno.

Inna kamera zarejestrowała natomiast zaparkowany samochód, prawdopodobnie Nissana Altima lub Infiniti G37 wyprodukowany w latach 2010-2012 bądź podobny pojazd. Osobliwe było zachowanie kierowcy, który włączał i wyłączał światła, zanim powoli wyjechał z parkingu kościoła. Odbyło się to mniej więcej w tym samym czasie, co włamanie.

Film z monitoringu z tego poranka pokazuje też 45-letnią instruktorkę fitness Terri „Missy” Bevers, która weszła do kościoła około godziny 4:20. Missy przyjechała wcześniej, aby przygotować się do zajęć fitness, które miały rozpocząć się o 5:00. Na filmie włamywacz jest widoczny na krótko przed przybyciem Missy, ale potem znika z ekranu. Niestety losy tych dwóch osób najprawdopodobniej skrzyżowały się tego ranka.

Terri
Terri „Missy” Bevers

O 5:06 zdenerwowany uczeń Missy zadzwonił pod numer 911 po tym, jak odkrył, że instruktorka straciła przytomność. Zauważył również, że została brutalnie zaatakowana. Kobieta miała liczne rany kłute głowy i klatki piersiowej. Karetka przyjechała po krótkim czasie, jednak Bevers nie udało się już uratować. Jej śmierć stwierdzono na miejscu zdarzenia.

Władze wkrótce rozpoczęły śledztwo. Pojawiły się wzmianki o trwającym kryzysie finansowym i złej sytuacji między małżonkami Bevers. Ustalono również, że Missy miała romans z osobą, której tożsamości nie ujawniono. Po prawie roku prowadzenia śledztwa nie aresztowano jednak żadnego podejrzanego.

Sprawa zdobyła duży rozgłos w Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Największe emocje budziło niewątpliwie niepokojące nagranie z kamery przedstawiające osobę w stroju policjanta. Eksperci oszacowali, że postać ta miała od około 158 do 174 cm wzrostu. Tożsamości intruza, a nawet jego płci nie udało się jednak ustalić do dziś. Co prawda na monitoringu nie było widać twarzy włamywacza, ale jego cechą charakterystyczną jest specyficzny chód. Postać ta stawiała w dziwny sposób prawą stopę.

Dlaczego sprawca był ubrany w policyjny mundur? Czy była to kobieta (na co może wskazywać niski wzrost i „kobiecy” zdaniem wielu obserwatorów sposób poruszania się)? Czy ze sprawą miał coś wspólnego kierowca samochodu uchwyconego na kamerze? Na to i wiele innych pytań nie udało się do dziś znaleźć odpowiedzi.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: / 5. Ilość ocen:

Na razie brak ocen. Bądź pierwszy!

Aż tak źle? 😉

Proszę o informację, skąd taka ocena. Dzięki temu będę mógł poprawić artykuł i uniknę podobnych błędów w przyszłości.

Z niecierpliwością czekasz na kolejny wpis? Zapraszam na fanpage'a na Facebooku, gdzie wrzucam info o nowych artykułach!
Sprawdź też, jak możesz wspomóc mojego bloga :)

Komentarze:

 1. Być może kluczem do rozwiązania sprawy byłoby ustalenie z kim miała romans. To mi wygląda na zemstę partnerki tego kogoś. Dowiedziała się że jej facet ma romans, ustaliła tożsamość, plan dnia i postanowiła usunąc rywalkę. Koleżanka w samochodzie była na czatach. Liczne rany kłute głowy i klatki piersiowej – zadane zapewne w złości. Strój policjanta zapewne miał symbolizować zaprowadzenie porządku/ wymierzenie sprawiedliwości.

  1. Cześć Magda,
   Dzięki za komentarz i podzielenie się swoimi ciekawymi spostrzeżeniami!
   Interesująca interpretacja wyboru stroju policjanta, choć myślę, że tu chodziło głównie o względy praktyczne (utrudnienie identyfikacji sprawcy) 🙂

  2. Ja również myślę, że sprawcą jest kobieta, ponieważ oceniam jej chód za kobiecy oraz postać jest według mnie kobiecej postury. Też myślę, że mogła być to partnerka jej kochanka, z którym miała romans. Po tym jak się dowiedziała, że Missy ma romans z jej facetem, postanowiła zlikwidować konkurentkę i to w tak brutalny sposób.

 2. Jeśli miała kochanka to myślę że mogła to być jego partnerka. Dowiedziała się o romansie, namierzyła rywalkę i „zrobiła porządek” przebrana za policjanta. Auto ze światłami – byc może to jej przyjaciółka stojąca na czatach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *