Kayelyn Louder – osobliwe telefony na 911 i nagrania z monitoringu

Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2023

()
Kayelyn Louder
Kayelyn Louder

Kayelyn Louder urodziła się 21 stycznia 1984 roku. Tego samego dnia przyszedł na świat jej brat bliźniak, Colton.

W 2006 roku kobieta ukończyła studia dla pracowników socjalnych na Uniwersytecie Stanowym Utah. Nie był to jednak szczególnie dochodowy zawód. Kobiecie zdarzały się momenty, gdy była bezrobotna. Czasem trwało to nawet ponad rok. Jej ojciec twierdził, że była w związku z tym trochę przygnębiona, jednak matka wspominała, że ​​córka była nastawiona optymistycznie i wysyłała CV, starając się znaleźć nową pracę.

Stosunkowo spokojne życie kobiety zmieniło się w 2009 roku. Colton strzelił wówczas do swojego wujka, Jeffreya Ackermana, w następstwie czego mężczyzna zmarł. W tym samym roku brat Kayelyn został skazany na pięć lat więzienia.

Dziwne telefony na krótko przed zniknięciem

Kayelyn Louder z psem
Kayelyn Louder z psem

26 września 2014 roku po godzinie 21:00, Kayelyn zadzwoniła pod numer 911. Podczas rozmowy upierała się, że w jej budynku toczy się brutalna bójka. Dyspozytorka spytała, czy użyto broni. Louder potwierdziła, wspominając o broni palnej. Kiedy przyjechała policja, okazało się, że w sali przeznaczonej do użytku mieszkańców budynku odbywało się przyjęcie weselne. Wszyscy goście potwierdzili również, że nie doszło do żadnej kłótni ani walki.

Godzinę później Kayelyn ponownie wykręciła numer 911, ale rozłączyła się, zanim połączenie zostało odebrane. Policja oddzwoniła i podczas rozmowy kobieta wydawała się zdezorientowana. Miała też problem z podaniem swojego adresu. Przez całą rozmowę mamrotała i trudno było ją zrozumieć. Louder wspomniała, że ​​jej współlokatorka podejrzewa, że ma urojenia i paranoję.

O 08:18 następnego dnia Kayelyn wykonała ostatni telefon na numer alarmowy przed zniknięciem. Twierdziła, że w jej domu jest intruz (jeden lub dwóch). Podczas rozmowy była bardzo zdenerwowana. Słychać było też współlokatorkę kobiety, Carole, która z kolei upierała się, że nikogo nie ma w domu, a drzwi są zamknięte na klucz. Dyspozytor słyszał w tle krzyki Louder, która próbowała przekonać rzekomych rabusiów, żeby opuścili jej mieszkanie. Kobieta przyznała, że słyszy napastników, ale ich nie widzi. Kiedy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, nie znalazła żadnych śladów włamania. Carole potwierdziła, że nikogo innego nie było w domu.

Nagrania z monitoringu

uśmiechnięta Kayelyn Louder
uśmiechnięta Kayelyn Louder

O 15:30 i 17:45 tego samego dnia Kayelyn została zarejestrowana przez kamerę monitoringu przed jej mieszkaniem. O 15:30 widać ją na zewnątrz w krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach. Co ciekawe szła boso, mimo padającego deszczu. Na innym filmie z kolei kobieta niosła psa z powrotem w to samo miejsce, obok strumienia. Można zauważyć, że mówi do siebie, choć rodzina twierdziła, że tak naprawdę zwracała się do swojego psa, Phyllisa, co zdarzało jej się często. Na ostatnim nagraniu z 17:45 widać, jak Louder biegnie, jednak sposób, w jaki to robiła, sugerował, że raczej nikt jej nie ścigał.

Nagranie z monitoringu można zobaczyć tutaj

Później tego samego dnia, czyli 27 września 2014 roku, zgłoszono zaginięcie Louder. Po niecałych dziesięciu tygodniach ciało kobiety zostało odkryte przez zespół badający zatkaną rurę w rzece Jordan, około 8 kilometrów od mieszkania zaginionej. Wyniki sekcji zwłok okazały się niejednoznaczne. Ustalono jednak, że ​​w jej organizmie nie było narkotyków. Wykluczono też, by padała ofiarą przestępstwa. Rodzina Kayelyn uważała jednak inaczej.

Teorie dotyczące przyczyny śmierci

zdjęcie zmarłej, w tle regał z książkami
zdjęcie zmarłej, w tle regał z książkami

Co przydarzyło się kobiecie? Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że 30-latka miała problemy psychiczne. Mógł być to nagły, jednorazowy epizod albo początek poważniejszej choroby (np. schizofrenii). Inna teoria zakłada, że kobieta była pod wpływem narkotyków. Co prawda nie wykryto ich podczas sekcji, jednak od chwili ich zażycia do odnalezienia ciała mogło minąć dziesięć tygodni. Brat i wujek Louder byli podobno w przeszłości uzależnieni od metaamfetaminy. Już po kilku dniach od zażycia tego mocnego narkotyku, bardzo trudno jest go wykryć w organizmie. Jak jednak wyjaśnić fakt, że ciało znaleziono 8 kilometrów od miejsca, gdzie kobieta mogła wpaść do strumienia? Ustalono bowiem, że był on zbyt płytki, by ciało mogło popłynąć dalej. Czy napastnik/napastnicy byli tylko wytworem wyobraźni kobiety? Przed czym/kim uciekała Kayelyn na nagraniu z monitoringu? Na te pytania nie znaleziono do tej pory odpowiedzi.

Na koniec dodam, że historia ta przypomina głośną sprawę Elisy Lam czy zagadkowe zniknięcie Emmy Fillipoff. Jeśli ich nie kojarzycie, zapraszam do lektury!

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: / 5. Ilość ocen:

Na razie brak ocen. Bądź pierwszy!

Aż tak źle? 😉

Będę wdzięczny za informację, skąd tak niska ocena. Dzięki temu będę mógł poprawić artykuł i uniknę podobnych błędów w przyszłości.

Z niecierpliwością czekasz na kolejny wpis? Zapraszam na fanpage'a na Facebooku, gdzie wrzucam info o nowych artykułach!
Sprawdź też, jak możesz wspomóc mojego bloga :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =