Heather Elvis – zaginięcie po romansie z żonatym mężczyzną

Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2023

()
Heather Elvis
Heather Elvis

Heather Elvis urodziła się 30 czerwca 1993 roku. Jej mama nazywała się Debbie, a ojciec Terry. Miała też młodszą siostrę Morgan. W 2011 roku Heather ukończyła szkołę średnią St. James High School w Murrells Inlet. Rodzice pozwolili jej, jako najstarszej córce, wyprowadzić się wkrótce potem do własnego mieszkania w Carolina Forest (hrabstwo Horry, stan Południowa Karolina, USA), które dzieliła ze współlokatorką, Brianną Warrelmann.

Podczas studiów kosmetologicznych Elvis pracowała jako kelnerka w pubie Tilted Kilt w Myrtle Beach oraz restauracji House of Blues w North Myrtle Beach, gdzie organizowano też koncerty oraz imprezy okolicznościowe. Była to typowa praca dorywcza podczas studiów. Dziewczyna planowała doskonalić swoje umiejętności w robieniu makijażu i wykonywaniu innych zabiegów kosmetycznych. Właśnie tym chciała się docelowo zajmować w życiu zawodowym. Niestety te plany i całe życie 20-latki zaczęły się mocno komplikować.

Romans z Sidneyem Moorerem

Heather Elvis
Heather Elvis

W czerwcu 2013 roku Elvis zwróciła uwagę na Sidneya Moorera, 37-letniego żonatego mieszkańca Socastee. Mężczyzna zajmował się naprawą sprzętu kuchennego w Tilted Kilt. Heather napisała na Twitterze na początku pierwszego miesiąca ich znajomości, że ​​lubi starszych mężczyzn. Potem wyraziła zainteresowanie „facetem, który buduje rzeczy w mojej pracy”, napisała też, że chce odbyć z nim uprawiać seks. W tweecie z 12 lipca Elvis przyznała, że chciałaby zobaczyć „Sydneya”. Cztery godziny później dodała, że zrobiła coś bardzo złego oraz znalazła się „głęboko i wchodzi jeszcze głębiej”. Były to zapewne aluzje do rozpoczętego romansu.

Przyjaciele i współpracownicy wspominali, że Heather rozmawiała często o związku z Moorerem. Mężczyzna przychodził do restauracji, kiedy nie pracował. Przynosił wówczas młodej kobiecie kawę i bajgle. Sidney zastanawiał się nad poproszeniem Elvis, żeby została nianią dla jego dzieci, gdyby on i jego żona przeprowadzili się na Florydę, co brali pod uwagę.

Moorer powiedział, że jego romans z 20-latką przypadał głównie na wrzesień 2013 roku. Pod koniec tego miesiąca Elvis napisała na Twitterze, że „Pewnego razu anioł i diabeł zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze”. Interpretowano to jako komentarz do ich zakończonego związku. Niedługo potem żona Moorera, Tammy, dowiedziała się o romansie, co bardzo ją zdenerwowało.

Według współlokatorki Heather małżonka kazała Sidneyowi zadzwonić do kochanki i zakończyć romans. Tammy przysłuchiwała się tej rozmowie. Sidney powiedział 20-latce, że była dla „niego niczym, po prostu kimś, kto rozłożył nogi”. Warrellmann wspominała, że te słowa bardzo dotknęły Heather i sprawiły, że ​​czuła się okropnie. Tammy opowiedziała później przyjaciółce, że jej mąż i Elvis ograniczyli swoje relacje do seksu oralnego. Wysyłała też swojej rywalce zdjęcia przedstawiające ją i Sidney podczas uprawiania seksu.

Aby upewnić się, że Sidney pozostanie jej wierny, Tammy co noc przykuwała go kajdankami do łóżka. Oprócz tego zmieniła hasło telefonu na takie, które tylko ona znała. Towarzyszyła też mężowi, gdy wychodził z domu. Najdziwniejsze było jednak to, gdy zdesperowana żona zmusiła Sidneya, żeby wytatuował jej imię nad swoim kroczem. Mężczyzna zgodził się na wszystkie te restrykcje, aby uratować ich małżeństwo.

Tammy i Sidney Moorer
Tammy i Sidney Moorer

Tammy nadal kontaktowała się też z Heather, wysyłając jej SMS-y. Groziła w nich użyciem siły lub sugerowała, że zabije swojego męża. 1 listopada Elvis odpisała, że nie jest kimś, kogo kobieta mogłaby się obawiać. Dodała też: „tak przy okazji, tata nie ma już telefonu”, co najwyraźniej odnosiło się do Sidneya. Była to jedyna bezpośrednia odpowiedź 20-latki na wiele wiadomości, które otrzymała od zawistnej żony. Tammy próbowała też doprowadzić do zwolnienia młodszej rywalki z pracy w Tilted Kilt. Regularnie dzwoniła do restauracji i mówiła, że jej mąż przestanie naprawiać sprzęt, jeśli Heather będzie tam nadal pracować.

W pewnym momencie Sidney podobno ponownie zacząć pisać do kochanki. Jego zdaniem żona nie sprzeciwiła się samemu romansowi, ponieważ sama miała kogoś na boku. Zabolało ją natomiast kłamstwo męża w tej sprawie. Elvis zapytała mężczyznę, kiedy odzyska telefon. Sidney odrzekł, że ich związek się skończył. Dziewczyna zgodziła się z tym stwierdzeniem. Powiedziała też, że ​​chce, aby jego żona przestała dzwonić do restauracji, w której pracowała. Żaliła się, że straciła tego dnia godziny, ponieważ odesłali ją do domu, bo Tammy wciąż dzwoniła. 5 listopada Elvis na Twitterze udostępniła dowcip komika Daniela Tosha, który wydawał się pośrednio nawiązywać do romansu: „hej, żonaci. możecie zdradzać swoją żonę ALBO ją zamordować. nigdy nie róbcie obu tych rzeczy. wtedy was złapią”. 19 listopada para wraz z dwójką dzieci opuściła Karolinę Południową i pojechała na wakacje do Disneylandu. Wrócili dopiero 11 grudnia.

Przyjaciele i rodzina twierdzili, że Heather w chwili powrotu Moorerów zdążyła zapomnieć o romansie. 20-latka dostała pracę w salonie kosmetycznym w centrum Myrtle Beach, którą rozpoczęła tuż przed Bożym Narodzeniem. Niecierpliwie na to czekała. Zaczęła też razem ze współlokatorką regularnie chodzić do kościoła. Zmieniła się też jeszcze jedna rzecz. Elvis przytyła i jej współpracownicy z Tilted Kilt zauważyli, że rozmiar jej pracowniczego uniformu powiększył się o trzy rozmiary, zwłaszcza w biuście. Młoda kobieta obawiała się, że zaszła w ciążę. Ojcem byłyby prawdopodobnie Sidney. Menedżer dziewczyny w Tilted Kilt powiedział, że zrobiła test ciążowy. Wynik nie był pozytywny ani negatywny, lecz oznaczony jako błąd.

Ostatnie chwile przed zaginięciem 20-latki

zdjęcie zaginionej 20-latki
zdjęcie zaginionej 20-latki

Wieczorem 17 grudnia Heather poszła na randkę ze Stevenem Schiraldim. Było to ich pierwsze spotkanie. Od godziny 22:00 mężczyzna jeździł z dziewczyną swoim samochodem. Para podziwiała świąteczne dekoracje w okolicy. Później pojechali na parking przy Inlet Square Mall, gdzie Steven nauczył ją, jak prowadzić swój pojazd z manualną skrzynią biegów. Elvis wysłała swoje zdjęcia z tego wieczoru do ojca i współlokatorki.

Schiraldi podrzucił Heather do jej mieszkania w Carolina Forest około 01:15 w nocy. Mężczyzna jest ostatnią znaną osobą, która widziała kobietę. 20 minut później ktoś zadzwonił z budki telefonicznej na telefon komórkowy Elvis. Połączenie trwało pięć minut. Krótko potem dwudziestolatka zadzwoniła do Brianny, która pojechała do innego stanu, by odwiedzić swoją rodzinę na święta. Heather powiedziała, że Sidney zadzwonił do niej i powiedział, że planuje odejść od żony. Poprosił byłą kochankę o spotkanie. Współlokatorka, która zauważyła, że przyjaciółka była rozhisteryzowana, odradziła jej to. Rozmowa trwała dwie minuty.

Śledztwo w sprawie zaginięcia Heather

Terry (ojciec), Morgan (siostra) i Debbie (mama) Elvis
Terry (ojciec), Morgan (siostra) i Debbie (mama) Elvis

Wieczorem 19 grudnia znaleziono zielonego Dodge’a Intrepida, który należał do zaginionej. Pojazd był zaparkowany obok Peachtree Landing, czyli miejsca, gdzie wodowano łodzie przy brzegu rzeki Waccamaw w Socastee, około 13 km od mieszkania Heather. Samochód był zamknięty. Gdy udało się dostać do środka, okazało się, że brakuje tam telefonu właścicielki, jej kluczy i torebki. Kobieta nie odbierała telefonu, nie było jej też w swoim mieszkaniu ani pracy.

Policja hrabstwa Horry rozpoczęła śledztwo w sprawie zaginięcia. Schiraldi, czyli ostatnia osoba, która widziała Elvis, została szybko oczyszczona z jakichkolwiek zarzutów. Dzień po odnalezieniu samochodu, przeszukano pobliski obszar. Nie odkryto jednak żadnego śladu zaginionej. Późniejsze przeszukiwania koryta rzeki przez zespół nurków ratowniczych z Coastal Carolina University również okazały się bezowocne. Jakieś dwa tygodnie od zaginięcia dwudziestolatki odkryto kości w pobliżu miejsca, gdzie znaleziono samochód. Okazało się jednak, że należały one do ​​mężczyzny.

Śledczym udało się zdobyć bilingi telefoniczne zaginionej. Wykazały one znaczną aktywność w ciągu dwóch godzin po tym, jak kobieta powiedziała współlokatorce, że Sidney do niej dzwonił. Nie ujawniono jednak publicznie, czy to Elvis używała wówczas telefonu, czy był to ktoś inny. O 02:30 nad ranem wykonano połączenie z komórki Heather na automat telefoniczny, z którego dzwonił Sidney tuż przed zaginięciem kochanki. Nikt nie podniósł jednak słuchawki. Wkrótce potem osoba, która miała przy sobie telefon zaginionej, pojawiła się w restauracji Longbeards Bar & Grill, gdzie spędziła 15 minut.

Heather Elvis z psem
Heather Elvis z psem

Następnie posiadacz komórki pojechał do Augusta Plantation Drive, po czym wrócił do Longbeards Bar & Grill na kolejne 15 minut. W tym czasie z telefonu Heather wykonano połączenie na numer Sidneya, ale mężczyzna nie odebrał. Komórka wydawała się być w ruchu, co oznaczało, że jego ówczesny posiadacz opuścił restaurację. Następnie, w ciągu pięciu minut, wrócił do mieszkania Elvis i pozostał tam przez kolejne pięć minut. W tym czasie ponownie zadzwonił na telefon Sidneya, który znajdował się w jego domu, co zaowocowało czterominutową rozmową.

Ustalono, że o 03:37, czyli po ośmiu minutach od zakończenia rozmowy, komórka Heather znajdowała się w Peachtree Landing (gdzie odnaleziono auto). Minutę później podjęte zostały trzy bezskuteczne próby dodzwonienia się do Sidneya. Trwało to dwie minuty. O 3:41 spróbowano raz jeszcze. Półtorej minuty później dane z telefonu Elvis się skończyły. Udało się tylko ustalić szacunkową lokalizację, czyli okolice rezerwatu przyrody Waccamaw National Wildlife Refuge.

Zbadano również zapisy rozmów telefonicznych między Moorerami. Nie było żadnej komunikacji między ich dwoma telefonami od 2 listopada. Sidney później zeznał, że oddał wtedy swój telefon Tammy. Był to warunek dalszego trwania ich małżeństwa. Następna aktywność miała miejsce dopiero 18 grudnia o 04:37. Żona wysłała wtedy SMS-a z prośbą o „naklejki na garnki i sok pomarańczowy”. „Tak, proszę pani” odpisał zaraz potem Moorer.

Nagrania z monitoringu

małżeństwo Moorer
małżeństwo Moorer

Policji udało się dotrzeć do nagrań z monitoringu, które świadczyły o powiązaniu losów Sidneya i Heather. Zgodnie z wideo z Walmartu w Myrtle Beach mężczyzna wszedł o 01:12 w nocy do sklepu. Kupił cygara i test ciążowy, wyszedł po siedmiu minutach. Nagranie ze stacji benzynowej Kangaroo na Joe White Avenue przedstawiało Sidneya dzwoniącego z budki telefonicznej po drugiej stronie ulicy na komórkę Elvis. Miało to miejsce o 01:35 nad ranem.

Śledczy sprawdzili również nagrania z prywatnych kamer bezpieczeństwa zamonotwanych na odcinku 5 km między domem Moorerów a Peachtree Landing. Dwie kamery – jedna w połowie trasy, druga bliżej brzegu rzeki – zarejestrowały ciemnego Forda F-150 zmierzającego w kierunku miejsca wodowania łodzi o 3:36 i 3:39 nad ranem. O 3:45 i 3:46 pojazd jechał w przeciwnym kierunku. Jego tablica rejestracyjna nie była widoczna. Po przeanalizowaniu i poprawie jakości filmu przez jednostkę badającą wypadki drogowe (South Carolina Highway Patrol) oraz FBI ustalono, że pojazd należał do Sidneya. Auto następnie przeszukano.

Areszt i postawienie pierwszych zarzutów

Sidney i Tammy Moorer
Sidney i Tammy Moorer

Pierwsze dwa aresztowania związane ze sprawą nie dotyczyły Moorerów ani innych podejrzanych o udział w zniknięciu Heather Elvis. 28 stycznia 2014 William Christopher Barrett i Garrett Ryan Starnes zostali aresztowani i oskarżeni o utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości. Policja ustaliła, że obaj mężczyźni opublikowali w mediach społecznościowych informacje o sprawie, które były fałszywe, albo wprowadzające w błąd. Śledczy marnowali w ten sposób czas na zapoznanie się z informacjami, które nie były prawdziwe. Obaj zostali zwolnieni po wpłaceniu kaucji. Oskarżenie przeciwko Starnesowi zostało wycofane w kwietniu. Mężczyzna nie wziął udziału we wstępnej rozprawie, ponieważ nie powiadomiono go o jej terminie. Odpowiedzialna za to osoba błędnie sądziła, że sprawa jest już na kolejnym etapie. Starnes został następnie postawiony w stan oskarżenia w lipcu.

Dwa razy w lutym Sidney powiedział policji, że ludzie strzelali do niego lub grozili mu bronią, gdy jechał z rodziną po lokalnych drogach. Przyczyną był rozgłos na temat możliwej roli mężczyzny w zniknięciu Elvis. W zgłoszonym przez Moorera wypadku zastępca szeryfa z Georgetown nie zauważył żadnych oznak, że pojazd mężczyzny został ostrzelany. Sidneya twierdził natomiast, że ​​słyszał, jak w samochód uderzają pociski. Mężczyzna twierdził później, że oprócz tych incydentów był śledzony i otrzymywał groźby. Zwierzęta domowe rodziny zostały zabite i okaleczone. Później Sidney umieścił przed swoim domem tabliczki, informujące o groźbach i wpływie, jaki wywarły one na jego dzieci.

Brianna Warrelmann (współlokatorka Heather) zeznaje w sądzie
Brianna Warrelmann (współlokatorka Heather) zeznaje w sądzie

21 lutego policja zablokowała odcinek drogi South Carolina Highway 814 obok rezydencji Moorera, aby wykonać nakaz przeszukania nieruchomości. W ciągu 11 godzin organy ścigania dokładnie przeszukały posiadłość. Moorerowie zostali aresztowani i oskarżeni o morderstwo, porwanie, utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości oraz dwa nieobyczajne wybryki. Ten ostatni zarzut wynikał ze zdjęć o charakterze seksualnym, które znaleziono na ich telefonach. Zostały one zrobione przez małżonków w miejscach publicznych.

Oskarżenia o utrudnianie śledztwa przeciwko Sidneyowi zostały później wyjaśnione. Wynikały z jego wcześniejszego zaprzeczenia, by korzystał z automatu telefonicznego. Moorer podobno zmienił zeznania dopiero, gdy skonfrontował się z nagraniem z kamery ze stacji benzynowej. Monitoring jednoznacznie pokazywał, jak mężczyzna wykonuje połączenie. Na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono aresztowania, policja nie wyjaśniła, jakie dowody miałyby uzasadnić postawienie zarzutu morderstwa oraz porwania.

tatuaż Morgan Heather upamiętniający siostrę
tatuaż Morgan Heather upamiętniający siostrę

Moorerowie wpłacili kaucję w wysokości 20 000 dolarów za utrudnianie śledztwa i publiczne obnażanie się, ale później zrezygonowali z kaucji za porwanie na rzecz finansowego zobowiązania za morderstwo. Za ten ostatni zarzut byli przetrzymywani wcześniej bez możliwości wpłacenia kaucji. Miesiąc po aresztowaniach sąd nałożył na wszystkich uczestników postępowania zakaz ujawniania informacji na temat sprawy.

Śledczy ogłosili również, że zamierzają rozpocząć postępowanie karne wobec Moorerów niezwiązane ze sprawą zaginionej, które będzie dotyczyć rozbieżności finansowych na szkodę stanu Karolina Południowa. W czerwcu zarzuty te zostały formalnie wniesione i powiązane z oszustwem Medicaid. Śledczy stwierdzili, że we wniosku z 2007 roku dotyczącego przychodów przekraczających 10 000 dolarów małżonkowie nie ujawnili wpływów z prowadzenia ich firmy.

Po aresztowaniach Moorerowie zdobyli silne poparcie w mediach społecznościowych. Tammy i Sidney przedstawili Heather jako prześladowcę na różnych stronach, zwłaszcza na swoich profilach na Facebooku. Sugerowali też, że policja ich wrobiła i chroni prawdziwych zabójców. Rodzina zaginionej próbowała walczyć, ale czuła się przytłoczona. Jedna z lokalnych gazet powtórzyła na swoich łamach niektóre z oszczerstw głoszonych przez Tammy i Sidneya. Z tego powodu rodzina Elvis zabroniła tym dziennikarzom wzięcia udziału w konferencji prasowej, którą zorganizowali, by omawić nękanie ich w Internecie.

Heather Elvis na plaży
Heather Elvis na plaży

Na początku 2015 roku Moorerowie zostali wypuszczeni z więzienia, gdzie byli przetrzymywani przez poprzednie 11 miesięcy. Sędzia zgodził się, by dom matki Tammy stanowił zabezpieczenie w wysokości 100 000 dolarów w ramach oskarżenia o morderstwo. Na rozprawie w sprawie kaucji prokuratorzy przyznali, że nadal nie mają bezpośrednich dowodów łączących parę ze zniknięciem 20-latki. Rodzina Elvis sprzeciwiła się uwolnieniu podejrzanych, twierdząc, że otrzymywali groźby od nich i ich zwolenników. Sąd zażądał więc od Sidneya i Tammy zgody na monitorowanie ich miejsca pobytu za pomocą GPS. Małżonkowie mieli zachować dystans przynajmniej 8 km od domu rodziny Heather i unikać interakcji z jej członkami na Facebooku lub innych portalach społecznościowych.

Z powodu ciągłych gróźb pod adresem Sidneya i Tammy oraz trudności ze znalezieniem pracy w hrabstwie Horry, we wrześniu sąd zezwolił Moorerom przenieść się na Florydę. Sidney znalazł tam pracę, natomiast sprawa była nadal w toku. Małżonkowie byli zobowiązani do dalszego spełniania warunków zwolnienia za kaucją i zrzeczenia się ekstradycji z Florydy, gdyby je naruszyli.

W marcu 2016 roku prokuratorzy odrzucili zarzuty morderstwa zarówno wobec Sidneya, jak i Tammy. Mogą one zostać przywrócone później, jeśli stan tak zdecyduje. Oskarżenia o nieobyczajne zachowanie oraz utrudnianie prowadzenia śledztwa przez Tammy również zostały wycofane. Zarzuty związane z oszustwem Medicaid zostały podtrzymane. Rodzina Heather była rozczarowana, jednak rozumiała, że prokuratorzy musieli podjąć takie decyzje. Rodzice zaginionej mieli nadzieję, że dalsze śledztwo i procesy dotyczące pozostałych zarzutów doprowadzą w końcu do ustalenia, co stało się z ich córką.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: / 5. Ilość ocen:

Na razie brak ocen. Bądź pierwszy!

Aż tak źle? 😉

Będę wdzięczny za informację, skąd tak niska ocena. Dzięki temu będę mógł poprawić artykuł i uniknę podobnych błędów w przyszłości.

Z niecierpliwością czekasz na kolejny wpis? Zapraszam na fanpage'a na Facebooku, gdzie wrzucam info o nowych artykułach!
Sprawdź też, jak możesz wspomóc mojego bloga :)

Komentarz:

  1. Ta Tammy jest delikatnie mówiąc świrnięta, plus to zdjęcie z policyjnej kartoteki, na którym się jeszcze uśmiecha, brrr…
    Z artykułu wynika jednoznacznie, że małżeństwo (szczególnie żona) chcieli się pozbyć Elvis, to straszne, że oszuści i potencjalni mordercy zostali wypuszczeni na wolność.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =