Tara Calico – niepokojące zdjęcia znalezione po zaginięciu

Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2022

()
Tara Calico
Tara Calico

Tara Calico urodziła się w 1969 roku w USA. Nastolatka mieszkała w Belen (stan Nowy Meksyk, USA). Mieszkała z ojcem, Davidem Calico, matką, Patty Doel oraz siostrą Michele. We wtorek 20 września 1988 roku 19-latka wyszła z domu około 9:30. Postanowiła wybrać się na codzienną przejażdżkę rowerową wzdłuż Drogi Stanowej nr 47. Jechała zresztą tą trasą prawie każdego ranka. Czasami towarzyszyła jej matka. Kobieta przestała jednak jeździć z córką po tym, gdy miała wrażenie, że jest śledzona przez jednego z kierowców. Poradziła Tarze, aby kupiła gaz pieprzowy i nosiła go ze sobą, ale dziewczyna tego nie zrobiła.

Rankiem w dniu zniknięcia nastolatka powiedziała matce, żeby przyjechała i zabrała ją, jeśli nie wróci do południa, ponieważ planowała zagrać w tenisa ze swoim chłopakiem o 12:30. Gdy Tara nie zjawiła się w domu o umówionej porze, Doel wyruszyła na jej poszukiwanie, podążając zgodnie z trasą, którą zazwyczaj jeździła Calico. Patty nie mogła jednak jej znaleźć, więc skontaktowała się z policją. Kawałki walkmana i kasety, czyli przedmiotów należących do nastolatki, zostały później odkryte obok drogi. Matka uważała, że Tara mogła je świadomie upuścić, próbując zostawić ślad, który ułatwi jej odnalezienie. Ustalono też, że kilka osób widziało 19-latkę jadącą na swoim rowerze, którego jednak nigdy nie znaleziono. Nie udało się natomiast znaleźć świadka jej domniemanego uprowadzenia, chociaż kilka osób zauważyło jasną ciężarówkę (prawdopodobnie Forda z 1953 roku), za którą podążał kamper.

Niepokojące fotografie znalezione na parkingu

Zakneblowana dziewczyna i chłopak
Zakneblowana dziewczyna i chłopak

15 czerwca 1989 roku na parkingu sklepu spożywczego w Port St. Joe na Florydzie znaleziono osobliwe zdjęcie. Fotografia wykonana Polaroidem przedstawiała młodą kobietę i chłopca związanych i zakneblowanych czarną taśmą izolacyjną. Kobieta, która znalazła zdjęcie, powiedziała, że ​​było to na parkingu, na którym zaparkowana była biała furgonetka Toyota bez okien. Kierowcą vana ​​był mężczyzna z wąsami, który wyglądał na mniej więcej trzydzieści lat. Policja ustawiła blokady drogowe, aby zatrzymać pojazd, ale mężczyzna nigdy nie został zidentyfikowany. Według pracowników firmy Polaroid, zdjęcie musiało zostać zrobione najwcześniej w maju 1989 roku, ponieważ użyty w aparacie film nie był wcześniej dostępny.

Zdjęcie pokazano w programie telewizyjnym „A Current Affair” w lipcu. Przyjaciele Doel, którzy widzieli program, pomyśleli, że kobieta przypomina Calico. Skontaktowali się więc z Patty. Ten odcinek widzieli również krewni Michaela Henleya, który również pochodził z Nowego Meksyku i zaginął w kwietniu 1988 roku. Chłopiec przypominał im ich zaginione dziecko. Rodzice Michaela oraz Patty spotkali się ze śledczymi, by zbadać fotografię. Doel ​​była przekonana, że znajduje się na niej jej córka. Zauważyła również, że Tara miała identyczną bliznę co dziewczyna na zdjęciu. Był to rezultat wypadku samochodowego. Nieprzypadkowy wydaje się też fakt, że książka V.C. Andrewsa „My Sweet Audrina”, która była jedną z ulubionych nastolatki, również widoczna jest na fotografii. Scotland Yard przeanalizował ją i stwierdził, że kobietą na niej widoczną była Calico. Druga analiza przeprowadzona przez laboratorium w Los Alamos zaprzeczyła jednak tej teorii. Badanie zdjęcia przez FBI nie przyniosło jednoznacznych rezultatów.

Matka Michaela była niemal pewna, że chłopcem na fotografii był jej syn. Jest to jednak mało prawdopodobne. Szczątki Henleya odkryto bowiem rok później, w czerwcu 1990, w górach Zuni, około 11 km od kempingu jego rodziny, z którego zniknął. Zwłoki znaleziono więc około 120 km od miejsca zaginięcia Calico. Policja uważa, że ​​Henley oddalił się od obozowiska, a następnie zmarł z powodu braku pożywienia, odwodnienia lub wpływu temperatury.

Nowe tajemnicze zdjęcia

zdjęcie niezidentyfikowanej kobiety (1)
zdjęcie niezidentyfikowanej kobiety (1)

W 2009 roku, czyli dwadzieścia lat po znalezieniu słynnego zdjęcia z Polaroida i udostępnieniu go przez media, szef policji w Port St. Joe, David Barnes otrzymał dziwną przesyłkę. Były to dwa listy wysłane 10 czerwca i 10 sierpnia 2009 roku z Albuquerque w Nowym Meksyku. Jeden z nich zawierał wydrukowane na papierze fotograficznym zdjęcie młodego chłopca o jasnobrązowych włosach. Ktoś narysował na fotografii atramentem czarną obwódkę na ustach chłopca, jakby były zakryte taśmą, jak na zdjęciu z 1989 roku.

Drugi list zawierał oryginalny wizerunek chłopca. 12 sierpnia gazeta The Star z Port St. Joe otrzymała trzeci list, również wysłany 10 sierpnia w Albuquerque. Przedstawiał chłopca z czarnym markerem na ustach. Nie potwierdzono jednak, czy był to ten sam chłopiec, co na zdjęciu otrzymanym przez policję. Żaden z listów nie zawierał adresu zwrotnego ani notatki wskazującej tożsamość dziecka. Śledczy uznali, że niepokojące fotografie mogły mieć coś wspólnego ze zniknięciem Tary Calico. Zdjęcia przekazano FBI do zbadania w trakcie dalszego dochodzenia. Istniała nadzieja na znalezienie odcisków palców lub ewentualnego DNA, które mogłoby być istotnym dowodem.

Warto jednocześnie dodać, że w czasie, gdy przesyłki zostały wysłane, samozwańcza jasnowidzka zadzwoniła w sprawie Calico. Kobieta twierdziła, że spotkała uciekinierkę w Kalifornii, z którą pracowała w klubie ze striptizem. Dziewczyna miała zostać ostatecznie zamordowana. Tajemnicza kobieta przyznała też, że ​​miała sny sugerujące, że uciekinierką mogła być Tara Calico, która prawdopodobnie została pochowana w Kalifornii. Poszukiwania nie doprowadziły jednak do ​​przełomu w sprawie.

Związana kobieta i mężczyzna w pociągu (2)
Związana kobieta i mężczyzna w pociągu (2)

Na przestrzeni lat pojawiły się dwa inne zdjęcia polaroidowe, na których mogła zostać uwieczniona Tara. Pierwsza fotografia (1) została znaleziona w pobliżu placu budowy w Montecito w Kalifornii. Przedstawia nieostrą twarz kobiety, której usta zaklejono taśmą. W tle widać poduszkę w niebieskie pasy, która przypomina tę z wnętrza Toyoty. W tym wypadku użyto filmu, który wprowadzono do sprzedaży w czerwcu 1989 roku.

Drugie zdjęcie (2) ukazuje związaną kobietę z dużymi okularami w czarnych oprawkach. Obok niej siedzi mężczyzna. Scena ma miejsce w pociągu Amtrak. Wykorzystany film był dostępny od lutego 1990 roku. Matka Calico uważała, że ​​zdjęcia mogły przedstawiać jej zaginioną córkę. Siostra Tary przyznała natomiast, że rodzina musiała zidentyfikować wiele innych zdjęć i wszystkie oprócz tych trzech zostały wykluczone. Trudno jednak z całą pewnością stwierdzić, czy na odbitkach widać Calico, inną porwaną kobietę, czy może był to ponury żart.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: / 5. Ilość ocen:

Na razie brak ocen. Bądź pierwszy!

Aż tak źle? 😉

Proszę o informację, skąd taka ocena. Dzięki temu będę mógł poprawić artykuł i uniknę podobnych błędów w przyszłości.

Z niecierpliwością czekasz na kolejny wpis? Zapraszam na fanpage'a na Facebooku, gdzie wrzucam info o nowych artykułach!
Sprawdź też, jak możesz wspomóc mojego bloga :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *